Archiwalne wydarzenia Archiwalne wydarzenia

Powrót

WIELKA MAJÓWKA 2015 - relacja

WIELKA MAJÓWKA 2015 - relacja

W dniu 1 maja w Ogrodzie Dydaktycznym Izery Trzech Żywiołów już po raz trzeci odbyła się Wielka Rodzinna Majówka, której organizatorem było Nadleśnictwo Świeradów.

Od porannych godzin, pomimo intensywnych opadów deszczu,   na zaplanowane trasy ruszyły cztery wycieczki. Miłośnicy dalekich tras byli usatysfakcjonowani wycieczką na Polanę Izerską.  Rodziny z dziećmi skorzystały z oferty wycieczki na ścieżkę edukacyjną Zajęcznik. Trasę dla siebie znaleźli także amatorzy Nordic walking oraz rowerów.

O godzinie 14:00 rozpoczął się piknik edukacyjny w ogrodzie. Każdy zainteresowany mógł poszerzyć swoja wiedzę na temat leśnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z ornitologii, garncarstwa oraz astronomii.  Podczas wystawy fotograficznej pt.: „Śni się drzewom las" , można było podziwiać prace pani Adriany Bogdanowskiej z Poznania. Izerscy artyści wystawiali swoje prace a o część artystyczną dbał zespół z Jawora "Doktor Lasu".

Jak co roku Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała swoją pyszną grochówkę, której mógł skosztować każdy uczestnik pikniku.

Wspólna zabawa trwała do wieczora i zakończona była pokazami nocnego nieba. Dzięki doskonałej pogodzie uczestnicy przyglądali się Księżycowi oraz Jowiszowi.

Bardzo dziękujemy za udział w naszym pikniku i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku