Archiwalne wydarzenia Archiwalne wydarzenia

Powrót

Zielony rower 2014 nadjeżdża

Zielony rower 2014 nadjeżdża

W dniach 18 - 20 września 2014 roku do XIII-wiecznego Zamku Czocha położonego nad Kwisą, w pobliżu gór i jezior, ogłoszonego jednym z 7 nowych cudów Polski, już po raz piąty zjadą się najlepsi edukatorzy leśni z Polski, Czech i Niemiec.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, która w tym roku obejmie  ponad 2000 osób pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Do ponad trzydziestu szkół położonych na terenie powiatów lubańskiego oraz lwóweckiego, leśnicy będą przemieszczać się na rowerach. Ich zadaniem będzie edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i pracy leśnika. Zajęcia prowadzone będą nie tylko w sali lekcyjnej ale również poza murami szkoły. Na koniec każdy edukator przeprowadzi konkurs i nagrodzi najpilniejszych uczniów. Na tym etapie nie zabraknie nagród i upominków. W czasie zajęć nauczyciele będą oceniać edukatorów, a edukatorzy - przygotowania szkoły do warsztatów. W podsumowaniu na koniec dnia wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych. Główną nagrodą dla najlepszego edukatora jest prawdziwy zielony rower, a najlepsze szkoły otrzymają cenne pomoce dydaktyczne.

Głównym fundatorem nagród jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.