Archiwalne wydarzenia Archiwalne wydarzenia

Powrót

Zielony Rower 2015 tuż, tuż...

Zielony Rower 2015 tuż, tuż...

Wielkimi krokami zbliża się szósta edycja programu edukacyjno-warsztatowego "Zielony Rower".

W dniach 10-12 września 2015 roku do XIII-wiecznego Zamku Czocha położonego nad Kwisą, w pobliżu gór i jezior, już po raz szósty zjadą się najlepsi edukatorzy leśni z Polski.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, która w tym roku po raz kolejny obejmie  ponad 2000 osób pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Do trzydziestu siedmiu szkół położonych na terenie powiatów lubańskiego oraz lwóweckiego, ponad 70. leśników z Polski będzie przemieszczać się na rowerach, a w tym roku jeden z nich pojedzie... hulajnogą.

Ich zadaniem będzie edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i pracy leśnika. Zajęcia prowadzone będą nie tylko w sali lekcyjnej ale również poza murami szkoły. Na tym etapie nie zabraknie również  nagród i upominków. W czasie zajęć nauczyciele będą oceniać edukatorów, a edukatorzy - przygotowania szkoły do warsztatów. W podsumowaniu wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych. Nagrodzeni zostaną najlepsi edukatorzy,  a najlepsze szkoły otrzymają cenne pomoce dydaktyczne.