Program "Zanocuj w lesie"

Informacja o zasadach i możliwościach korzystania z leśnego obszaru pilotażowego Programu „Zanocuj w lesie”

Nadleśnictwo Świeradów – Kamienicki Grzbiet
Leśny Kompleks Promocyjny Sudety Zachodnie

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.


Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą
  a.    [Informacja Nadleśnictwa nt. miejsc przeznaczonych na ognisko]
 3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu https://swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/zasady-korzystania-z-lasow
 5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
 6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków

  a.    „….”zostaje czasowo zamknięty. Termin obowiązywania, lokalizacja na mapie.
   
 7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

  Terminy polowań zbiorowych  Koła Łowieckiego Głuszec w Lwówku Śląskim znajdują się na stronie: http://gluszeclwowek.pl/
   
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [link do adresu mailowego koordynatora] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Katarzyna Męcina
tel. 607 840 831


Nadleśnictwo Świeradów należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.

 

Osoby, które skorzystają z oferty Nadleśnictwa Świeradów w ramach programu "Zanocuj w lesie, zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi opiniami, uwagami oraz doświadczeniami. Prosimy w związku z tym o wypełnienie anominowej ankiety, która znajduje się pod adresem: http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl Zebrane dane posłużą nam do oceny i ulepszania programu.