Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs plastyczny - NIE dla ŚMIECI w lesie

Zapraszamy na wojewódzki konkurs plastyczny dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych pt. "NIE dla ŚMIECI w lesie!".

 

Śmieci w lasach są porażającym problemem. Mimo ogromnego wysiłku, który jako leśnicy wkładamy w zachowanie czystości lasów, patrolując je oraz wywożąc z nich sterty odpadów, to śmieci w lasach z roku na rok przybywa.

Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwu na problem pozbywania się śmieci w lasach Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu, Liga Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu oraz firma Chemeko System organizują konkurs plastyczny dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, który będzie pierwszym elementem przygotowywanej kampanii informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „NIE dla ŚMIECI w lesie”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problem zaśmiecania środowiska leśnego. Uczestnicy konkursu, a poprzez nich także szerzej – społeczność lokalna (nauczyciele, rówieśnicy, rodzice i rodzina) uwrażliwią się na kwestie pozostawiania zanieczyszczeń i odpadów w środowisku leśnym oraz zbudują poczucie współodpowiedzialności za czyste lasy.