Lista aktualności Lista aktualności

Ogród Izery Trzech Żywiołów

Chciałbyś zobaczyć jak wygląda torfowisko? Dotknąć i poczuć wyjątkowej roślinności, występujacej w Górach Izerskich? Teraz masz taką możliwość nie ruszając się z miasta. Wystarczy przyjść pod siedzibę Nadleśnictwa Świeradów i rozpocząć wyjątkową przygodę z przyrodą.

Ogród "Izery Trzech Żywiołów" znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Świeradów i jest ogólnodostępny dla turystów.

Aby zobaczyć piękno ogrodu oraz wyjątkową roślinność górską zapraszamy do odwiedzania ogrodu oraz udziału w zajęciach edukacyjnych dla grup zorganizowanych prowadzonych w budynku edukacyjnym "Chata Drwala". W Chacie możemy zobaczyć zabytkowe sprzęty wykorzystywane w leśnictwie i porównać do tych używanych obecnie. Zajęcia prowadzone są przy drewnianych ławach z wykorzystaniem najnowszych urządzeń multimedialnych, które wchodzą w skład "Wirtualnego Laboratorium". Dzięki nim możemy obserwować aktualny stan pogody  i charakterystykę cech klimatu w oparciu o pomiary z dziesięciu stacji meteoroloicznych rozmieszczonych w terenie. Drugim elementem  jest system obserwacji nieba nocnego i dziennego za pomocą teleskopów do obserwacji słońca i nieba nocnego.

W sezonie zimowym ogród nieczynny ze względów bezpieczeństwa (śliskie podesty). Zapraszamy do ogrodu od kwietnia.
Ogród można zwiedzać rozwiązując questa - czyli edukacyjną grę terenową z zadaniami. Nagrodą jest znalezienie skrytki, w której znajdziesz pieczątkę do przybicia na pamiątkę wizyty w ogrodzie. Questa możesz pobrać tutaj lub znaleźć w ogrodzie w formie drukowanej (staramy się uzupełniać na bieżąco).

 

Grupy zorganizowane, które chcą nas odwiedzić i dowiedzieć się więcej o projekcie prosimy o kontakt  w celu uzgodnienia dokładnego terminu.

Szczegółowych informacji o projekcie dla grup zorganizowanych udziela Barbara Rymaszewska pod numerem telefonu 667 600 093 oraz mailowo: barbara.rymaszewska@wroclaw.lasy.gov.pl

Dane kontaktowe oraz dokładny adres:
Nadleśnictwo Świeradów
Świeradów Zdrój, ul. 11 Listopada 1
59-850 Świeradów Zdrój

tel: 75 78 16 333 wew. *337

Pełna oferta edukacyjna