Lista aktualności Lista aktualności

7. edycja Zielonego Roweru coraz bliżej

Tegoroczna - VII edycja Programu Edukacyjno - Warsztatowego "Zielony Rower" odbędzie się w dniach 12-14 września.

Jak co roku do XIII-wiecznego Zamku Czocha położonego nad Kwisą, w pobliżu gór i jezior, w centralnej części Nadleśnictwa Świeradów, już po raz siódmy zjadą się najlepsi edukatorzy leśni z Polski.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, która w tym roku po raz kolejny obejmie  ponad 2000 osób pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Do ponad trzydziestu szkół położonych na terenie powiatów lubańskiego oraz lwóweckiego, leśnicy będą przemieszczać się na rowerach.

Ich zadaniem będzie edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i pracy leśnika. Zajęcia prowadzone będą nie tylko w sali lekcyjnej ale również poza murami szkoły. Na tym etapie nie zabraknie również  nagród i upominków. W czasie zajęć nauczyciele będą oceniać edukatorów, a edukatorzy - przygotowania szkoły do warsztatów. W podsumowaniu wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych. Nagrodzeni zostaną najlepsi edukatorzy,  a najlepsze szkoły otrzymają cenne pomoce dydaktyczne.

Wideorelacja z VI edycji:

 

Szczegóły dla edukatorów przyrodniczo - leśnych TUTAJ

Szczegółowych informacji dla edukatorów i szkół udzielają:

   Katarzyna Męcina

   Tel. 75 78 16 333 wew. *336;

   Kom. 607 840 831

   katarzyna.mecina@wroclaw.lasy.gov.pl

   Barbara Rymaszewska

   Tel. 75 78 16 333 wew. *337;

   Kom. 667 600 093

   barbara.rymaszewska@wroclaw.lasy.gov.pl


 

Relacje z poprzednich edycji na stronie http://www.swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/zielony-rower